Kom samen met uw kind naar onze informatiemiddag op 9 oktober voor kinderen en jongeren, die last hebben van migraine of hoofdpijn. Met leerzame workshops, leuke activiteiten en volop gelegenheid om ervaringen te delen.

Workshops
U kunt bij de kraampjes aangeven dat u geïnteresseerd bent in een van onderstaande workshops. Degene die de workshop verzorgt, neemt u mee naar de ruimte waar de workshop is (voor zover van toepassing).
Spieren ontspannen, praktisch ervaren; een kennismaking
Welke ontspanningsoefeningen kunnen helpen bij het verminderen van hoofdpijn of migraine?
- Om 14.30 uur en om 15.30 uur verzorgt Janette Buwalda (kinderfysiotherapeut) deze workshop. De workshop duurt maximaal 20 minuten.
Dagdromen met een doel
Leer hoe je hypnose kunt gebruiken bij migraine.
- Om 14.15 en om 15.00 uur verzorgen Gerda Berends en Els Westwijk (beiden kinderhypnotherapeut) deze workshop. De workshop duurt maximaal 20 minuten.
Medicijnen & migraine
Hoe en welke medicijnen kunnen helpen bij migraine?
- Om 14.30 uur, om 15.00 uur en om 15.30 uur verzorgt Amerins Wijenberg (kinderneuroloog) deze workshop. De workshop duurt maximaal 15 minuten.
Teken je hoofdpijn
Hoe ziet jouw hoofdpijn eruit? En hoe zou je eigenlijk willen dat het eruit ziet?
- Lieseth Broer (kindercoach) begeleidt uw kind hierbij. U kunt tijdens de hele informatiemiddag bij haar terecht; van 14.00 uur tot 16.00 uur.
En verder
Medische psychologie
Een medisch psycholoog kan u(w kind) helpen om met hoofdpijn om te leren gaan. Wij onderzoeken altijd eerst of er beïnvloedende factoren zijn, die de klachten verergeren of juist verbeteren. Dan bedenken we samen een plan van aanpak. Pijn is een alarmsignaal van je lichaam en zet je in de actiestand. Wij leren u(w kind) op een fijne manier met pijn om te gaan. En vooral ook om te proberen klachten te helpen verminderen. Kom gerust langs bij de stand van Medische psychologie. Wij vertellen u graag meer over onderzoek en behandeling door een medisch psycholoog.
Ook GGD IJsselland en het Ronald McDonald Huis Zwolle zijn vertegenwoordigd op de informatiemiddag.
Iedereen die geïnteresseerd is in deze informatiemiddag is van harte welkom. Heeft u of uw kind migraine of erge hoofdpijn? Raadpleeg dan altijd eerst uw eigen huisarts. Uw huisarts kan een juiste diagnose stellen en als het nodig is, een passend behandelplan opstellen. Doorverwijzing is meestal niet nodig, maar kan uiteraard in overleg met uw huisarts.
Praktische informatie
Datum
woensdag 9 oktober 2024
14.00 tot 16.00 uur
Aanmelden
U kunt zich aanmelden door te mailen naar themamiddagmigraine@isala.nl. Vermeld uw naam en het aantal personen.
Voor wie
Iedereen die geïnteresseerd is.
Kosten
De toegang is gratis.
Locatie
Isala Zwolle
Hoofdgebouw (V), Centrale hal, 2e verdieping
Dokter van Heesweg 2
8025 AB Zwolle